Nem múzeum - de kiállítás

2014.07.12

Július 12-13-án Főszezon névvel kétnapos turisztikai kiállítás és vásár lesz a Visszhang-dombon. A két nap alatt a régió hagyományőrző kulturális együttesei lépnek fel a színpadon, a pavilonokban pedig kézművesek és turisztikai vállalkozók mutatják be termékeiket, szolgáltatásaikat. A rendezvény célja, hogy a régió kulturális és turisztikai választékát egyszerre mutassa be, és megjelenéshez segítse azokat a helyi kisvállalkozásokat, akiknek anyagi lehetőségei nem teszik lehetővé a nagy kiállításokon, vásárokon való megjelenést vagy a maguk reklámozását. A program pályázati forrásból valósul meg. A rendezvényt az Éltető Balaton-felvidékért Egyesület partnerségével a Zalai Dombhátaktól a Vulkánok Völgyéig LEADER Egyesület és az Itthon Van Otthon Szolgáltató Nonprofit Kft. szervezi a Darányi Ignác Terv keretében benyújtott -  az Európai Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Alap társfinanszírozásával megvalósuló – sikeres pályázata eredményeként.