Múzeumok Éjszakája 2014,06.21.

Orbán György: Bálzene

KiSTeHéN MÁSKÉPP | Kert nagyszínpad
21:00 - 22:30
Különleges koncert a Múzeumok éjszakája alkalmából slammer vendégekkel: Benke Hunor, Bock Balázs, Színész Bob, Tolnai Eszti és a Lukrecia Protellor, valamint DJ és VJ közreműködőkkel
Rendhagyó KiSTeHéN szeánsz, tört ritmusokkal, sok dumával, tánccal, festett fényekkel...
Mindez a Múzeumok Éjszakáján a PIM kertjében.
Kihagyhatatlan!

Díszterem
Szabó T. Anna: Kozmikus csizmadia | Díszterem
19:00 - 20:30
Felolvasószínház
Weöres Sándor és Károlyi Amy műveiből, levelekből, visszaemlékezéseből összeállította, írta: Szabó T. Anna
Szereplők: Takács Kati, Benedek Miklós, Dengyel Iván
Rendező: Lengyel Ferenc

Fanni hagyományai | Díszterem
22:00 - 23:00
Felolvasószínház Kármán József: FANNI HAGYOMÁNYAI
utazás egy fiatal nő emlékeivel-
Fanni: Pánics Lilla
Útitárs: Sirkó Eszter
Kármán József, az első magyar romantikus regény megalkotója mindössze huszonhat évet élt. Losoncon született, ott is temették el. Rendkívül mozgalmas irodalmi életet élt korai haláláig. Bejárta Európát, Budapesten lapot szerkesztett, a nemzet megmentéséről szóló írásai nagyon népszerűek voltak abban az időben. A német nagyromantika hatására kezdett el írni, de műve túlnőtt a kortársak kísérletein. Kármán nemi betegségben hunyt el, mely kórt egy olyan férjezett asszonytól kapta el, akinek a szeretője volt. És aki férjétől betegedett meg. A regényben a nő naplója ölt testet, és az a végzetes történet, mely alkotója haláláig vezetett. Hátborzongató találkozás mű és alkotó között. Az egy órás játék ennek a szerelemnek a története, meghökkentően mai és modern. Kármán végül is nem tudott szentimentális regényt írni ebből a megtörtént esetből –hiszen az annyira valóságos, hogy csak igazi, emberi tragédia lehet - romantikus felhangok nélkül.
Díszlet-jelmez: Berg Glória
Színpadra írta és rendezte: Pozsgai Zsolt
HORATIO SZÍNHÁZI CSOPORT Produkciója, 2013

Megáll az idő – Házibuli | Díszterem
2014.06.21. 24:00 - 2014.06.22. 01:30
Házibuli a retro jegyében, rock and roll tanítással egybekötve

Folyamatosan zajló programok:

Költőkaszinó | Lotz terem
18:00 - 02:00
Irodalmi szerencsebarlang
Benne: Nyugat-rulett, anagramma-halaszat, jojóbajnoksag, sakk, kártya, bűvésztrükkök
Próbáld ki a szerencsédet, értékes nyereményekre költheted zsetonjaidat!

Útvesztő/Labirintus | Vörös terem, Bártfai terem, Téli kert, Kápolna
18:00 - 02:00
Fejtsd meg a Károlyi-palota titokzatos rejtélyét és találd meg a kivezető utat a Labirintusból! Poirot szürke agysejtjei, Miss Marple élettapasztalata, Maigret felügyelő szívóssága, James Bond összeköttetései, Sherlock Holmes éles logikája – ezeknek mind jó, ha birtokában vagy, de nem árt némi kis irodalmi jártasság és leleményesség sem.
Szabadulós játék irodalmi feladványokkal.
Kisebb, 2-4 fős csoportok részvételével, indítás kb. 10 percenként.
A játék időtartama kb 30 perc.