Földtani Múzeum
Országos Földtani Múzeum
Mi micsoda? – kedvezmény elfogadásaAz Országos Földtani Múzeum Magyarország legnagyobb földtani gyűjteménye, amit az Intézet alapításakor, 1869-ben Ferenc József császár és király a Földtani Intézet létrehozásával rendelt el. A Múzeum 23 tematikus gyűjteményének egyedi leltározott állománya több mint 150 ezer tétel. A gyűjtemények a magyar földtani kutatás alapvető tudománytörténeti, fénykép, ásvány, kőzet, ősmaradvány és mélyfúrási magmintáit őrzik.
A múzeum kiállításai és a Lechner Ödön tervezte, 1900-ban felavatott magyaros szecessziós stílusú műemlék épülete csötörtökön, szombaton és vasárnap 10 és 16 óra között tekinthető meg.
Hol:
A Múzeum megközelítési lehetőségeiA Magyar Állami Földtani Intézet épületében
Megközelíthető:
- 2-es (piros) metró Stadionok állomástól gyalog, vagy 75-ös trolibusszal (2. megálló)
- Fekete 7-es, fekete 73-as és 67 V autóbusszal (Stefánia úti megálló), majd gyalog
- 1-es, 1A villamossal az Egressy úti megállótól gyalog, vagy 77-es trolibusszal (1. megálló).
Nyitvatartás:
Csütörtökön 10-16 óráig (tárlatvezetéssel)Budapest kártyával kedvezményes belépés!
Szombaton és vasárnap: 10-16 óráig
Csoportokat egyeztetés szerint más időpontokban is szívesen látunk.
Belépti díj:
Felnőtteknek – 500 Ft/fő
Diákoknak, nyugdíjasoknak – 250 Ft/fő
Diákcsoportoknak (10 fő és fölötte) – 150 Ft/fő
Budapest Kártya – 250 Ft
Szépség és érték – ásványok és ércek Magyarországról
A Magyarország ásványai és ércei kiállításban egyaránt nagy megelégedéssel töltheti idejét a szépséget kereső és az ásványi nyersanyagok iránt érdeklődő látogató. A kiállítási vitrinek általában hazánk szűkebb területeire koncentrálnak, a magyar bauxitokat átfogóan bemutató kiállításrész kivételével. Bemutatásra kerülnek Rudabánya, a Velencei-hegység, Gyöngyösoroszi és Felsőpetény szemet gyönyörködtető ásványai, valamint az említett területeken kívül Recsk és a Bakony réz- és mangánércei. Természetesen az ásványokat magukba foglaló kőzetekről is áttekintő képet nyújt a kiállítás, csakúgy, mint az érctelepek fekü- és fedőkőzeteiről. Az egyedülállóan szép ásványpéldányok mellett szinte minden vitrinben akad egyéb érdekesség is (példának okáért foszforitos gumóban fennmaradt halfosszília). A téma iránt érdeklődő látogatóinkat ábrák segítik a kiállított képződmények kialakulásának megértésében. Természetesen tárlatvezetőink is segítenek a felmerülő kérdések megválaszolásában.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |